A minőségi fa nyílászárók, nem valami különleges és egyedi dolgot jelentenek. A fából készült nyílászárók máris magasabb minőséget képviselnek azokhoz a versenytársaikhoz képest, amelyek nem természetes alapanyagokból készülnek. Természetesen a faalapanyag típusok között is óriási különbségek vannak, az olcsóbbtól a drágábbig. Azonban ez már egyéni választás eredménye, hogy milyen faalapanyagból készült nyílászárókat választunk. A minőségi fanyílászárókon belül is vannak különböző fokozatok. Azonban a fa minden körülmények között egyfajta nívót jelent.
A fából készített nyílászárókat már évszázadok óta alkalmazzák az építészetben. Mivel kitűnően tartják az alakjukat és könnyen megmunkálhatóak, évszázadokon át nem is gondoltak arra, hogy ne természetes alapanyagú nyílászárókon keresztül nézzenek a világba vagy lépjenek ki oda. A különböző világok közötti átjárás is teljesen természetes volt a szakrális embernek.
Ma, amikor a fogyasztói társadalomban már eltávolodott a szent terek képzetétől, a hétköznapi ember és minden elsősorban funkcionális, még most is őrződik a tradíció, amit mindig feleemelő érzés követni, megújítani. Pontosan emiatt az innovációkat figyelembe véve, a tesztelt anyagok között mindig a fa az első. Sok-sok műszaki fejlesztést először a fanyílászárókon próbálnak ki. Ennek a kísérletek jellegéből fakadó előnyei is vannak, mivel a fát könnyű megmunkálni, így rajta egyszerűen és megbízhatóan ellenőrizhető, hogy mi fog működni majd a gyakorlatban.
A funkciókat tekintve nehéz különbségeket tenni a nyílászárók között. A bejárati ajtókon keresztül lépünk ki a külvilágba vagy lépünk be onnan. A beltéri ajtók az épület, az egyes ház egyes részeit választják el, hogy zavartalan legyen a bennük folyó tevékenység. Az ablakok fényt és levegőt engednek be az épületekbe, valamint védelmet nyújtanak a széllel, esővel, meleggel, hideggel és a zajjal szemben. Természetesen ezeknek a jegyeknek az alapján már lehet minőségi különbségeket felfedezni. Jobban hő és hangszigetel egy nyílászáró. Jobban ellenáll az időjárás viszontagságainak, tartósabbak az alapanyagai. A sok kinyitás és bezárás ellenére a vasalatok erősek és tartósak, azok nem vetemednek el.
A többi fontos, a minőséget sugalló jellemzők, az a nyílászáró kinézetéből fakadnak. A különböző fafajtákon különféle felületkezelési technikákat, alkalmazhatunk, hogy azok minél látványosabban mutassanak. Ilyenek az olajozás, a különböző festéklazúrok. Ezek változatos színeket és felületeket tesznek lehetővé, még szebbé varázsolva a fanyílászárókat.
Ezeknek a tulajdonságoknak is köszönhető, hogy a fa kellemes környezetet teremt. A fafelületek kidolgozottsága és kezelése, már a megérintésükkel is különleges tapintási élményt nyújtanak.
A minőséget jelzi, hogy a fanyílászárók különösen hosszú élettartamúak. Az ajtók és ablakok használati ideje általánosságban véve 25 -30 év között mozog. Azonban műemlék épületek a példa rá, hogy ezek élettartama akár 80- 100, vagy még több évre is kitolódhat. Ehhez persze elengedhetetlen a rendszeres karbantartás, a szigetelőüvegek és a vasalatok időszakos cseréje
Ez a hosszú élettartam is mutatja, hogy ezek a nyílászárók alaktartóak. Valamennyi a nyílászáró gyártására felhasznált alapanyag közül a fa esetében a legkisebb a méretváltozás, ez van a legkisebb mértékben kitéve a hőmérsékletváltozásból eredő anyag vetemedéseknek. S nem mellesleg ezekből a tulajdonságokból kifolyólag a faablakokat könnyebben lehet megtisztítani. A faablakok elektrosztatikusan nem töltődnek fel, mint a mesterséges anyagok, így nem tapadnak meg rajtuk az apró szennyeződések sem.
A minőségi fa nyílászáró gyártó, mint, amilyen a Farobert-Design Kft., mindezekkel a szempontokkal teljesen tisztában van és ennek megfelelően készíti a fanyílászárót. Így amennyiben bármilyen típusú nyílászáróra van szükséged, akkor minőségi megoldásokért keresd a Farobert-Design Kft-t.
Kiváló
minőség
Korszerű technológia
Egyedi
gyártás
Minősített alapanyagok
Farobert-Design Kft.
6346 Sükösd, Hősök útja 21.
Ügyvezető: Pék Róbert
Ügyintéző: Szabó Mónika
© Copyright 2023 | Farobert Design Kft.